מיכל קירט מעצבת תכשיטים. תכשיטי כסף 925. זכוכית רומית עתיקה

היסטוריה של ייצור זכוכית רומית עתיקה

זכוכית רומית עתיקה - היסטוריה של ייצור הזכוכית

בימים ההם כשהאימפריה הרומית התבססה והתרחבה, נהגו הרומאים לרכוש לעצמם את הטכנולוגיות והידע של המדינות אותם כבשו, שינו אותם והפכו אותם לשלהם. בין הטכנולוגיות הנרכשות הייתה טכניקת ניפוח הזכוכית הנקראת בימינו הזכוכית הרומית.תעשיית ניפוח הזכוכית פותחה ושופרה עוד יותר עם המצאת טכניקת צינור הנשיפה, ייצור הזכוכית עבר מודרניזציה ואפשר היה לעצב את הזכוכית באופן ידני. תחת שלטונו של הקיסר הראשון אוגוסטוס (המאה הראשונה לפנה”ס) הפך ייצור הזכוכית לתעשייה חשובה באימפריה הרומית. בקבוקי זכוכית היו נפוצים באימפריה הרומית העתיקה ושימשו כלים לשמן, בושם, מוצרי קוסמטיקה, תרופות ומשחות. זה היה נפוץ ביותר בקרב מהמעמד הבינוני לכן הופקו כמויות גדולות של כלי זכוכית.

מיכל קירט מעצבת תכשיטים
מיכל קירט מעצבת תכשיטים

זה כבוד גדול לעבוד עם הזכוכית הרומית שהיא שילוב של יופי והיסטוריה של ארץ ישראל. חדש עם ישן, הווה עם עבר, יופי עכשוי עם שורשים עתיקים. זה כבוד גדול לעבוד עם הזכוכית הרומית שהיא שילוב של יופי והיסטוריה של ארץ ישראל. חדש עם ישן, הווה עם עבר, יופי עכשוי עם שורשים עתיקים.

אודותי
מיכל קירט מעצבת תכשיטים. תכשיטי כסף 925. זכוכית רומית עתיקה
היסטוריה ואומנות זכוכית רומית
Michal Kirat

הטבע – האמן ללא מעצורים

משהו אחר לא פחות מלהיב במלאכת וסודות יצירת כלי הזכוכית הרומית זו הטרנספורמציה שקרתה בזמן שהזכוכית נקברה באדמת ארץ ישראל. כחלק מתופעת רעידות האדמה המתרחשות

להמשך קריאה »
מיכל קירט מעצבת תכשיטים. תכשיטי כסף 925. זכוכית רומית עתיקה

10% הנחה על כל המוצרים

לקבלת ההנחה יש להכניס את הקוד: 10MKRG בקופה